Pastele olejne 10 kolorów

(0) opinii
Kod: 930/10Producent: Jovi - Hiszpania
Pastele olejne 10 kolorów
11,00
Zapytaj o produkt

Opis produktu

PASTELE OLEJNE 10 KOLORÓW

Miękkie, okrągłe kredki pastele olejne, o żywych kolorach. Można je stosować na wszystkich rodzajach papieru nie satynowanego, brystolu i kartonie, jak również na powierzchniach drewnianych. Występują w gamie kolorystycznej 10-ciu i 15-stu kolorów oraz w opakowaniu ekonomicznym 144szt .

Zalety kredek pasteli olejnych JOVI:
• Przyjemne i wygodne w rysowaniu,
• Są bardzo wydajne, gdyż cała kredka jest wkładem,
• Pozostawiają warstwę produktu na rysowanej powierzchni, co pozwala na zastosowanie techniki sgraffito (nakładanie i zdrapywanie warstw koloru),
• Można także stosować technikę rozmazywania, pocierając zamalowaną powierzchnię ściereczką lub ręką,
• Kredki nadają się dla odbiorców w każdym wieku.

Cele dydaktyczne:
• Rozwój motoryki małej,
• Utrwalanie relacji wzrokowo-manualnych,
• Przygotowanie do pisania,
• Odróżnianie wykorzystywanych kolorów.

ZASTOSOWANIE:
*Technika tonowa polega na przechodzeniu z mniejszej do większej intensywności koloru. Kolorowane powierzchnie lub kształty tworzy się kreśląc leżące bardzo blisko siebie lub nakładające się linie. Zalecamy na początku naciskać dosyć lekko i zwiększać liczbę pociągnięć w celu uzyskania większej intensywności.
*Technika liniowa. Kształty i odcienie uzyskuje się poprzez kreślenie krzyżujących się linii, które tworzą siatki. Tam, gdzie siatki są ściślejsze, uzyskuje się intensywniejszy odcień koloru.
*Sgraffito świecowe (Grattage). Będziemy pracować z motywem wykonanym techniką tonową i jasnymi kolorami lub warstwą linii wykonanych różnymi kolorami kredek pasteli olejnych. Pokryjemy całą powierzchnię rysunku kredką pastelą olejną w ciemnym kolorze. Później ostro zakończoną szpatułką lub łopatką wyskrobiemy wzory, które odsłonią ukryte kolory.
*Sgraffito mydlane. Technika ta jest podobna do sgraffito świecowego, z tym że zamiast pokrycia rysunku kredką pastelą olejną, pokryjemy go płynną farbą temperową wymieszaną z mydłem w płynie (w stosunku 3 do 1). Kiedy farba wyschnie, wyskrobiemy rysunek odsłaniając kolory spodniej warstwy.

Dodaj swoją opinię

AligaColorinoCrayola - USAInterdrukJovi - HiszpaniaLefranc & BourgeoisMorocolor - WłochyPignaSnazarooStabilo
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij