Kredki świecowe 60 sztuk MULTICULTURAL

(0) opinii
Kod: J980/60MProducent: Jovi - Hiszpania
Kredki świecowe 60 sztuk MULTICULTURAL
71,55
Zapytaj o produkt

Opis produktu


Wymiar kredki: długość 75 mm, średnica 12 mm.
Zestaw zawiera 60 sztuk kredek w 6 kolorach po 10 szt. każdy w ODCIENIACH SKÓRY

OPIS PRODUKTU
Wysokiej jakości kredki świecowe okrągłe i trójkątne nie brudzące, o żywych kolorach. Posiadają ergonomiczny kształt, dzięki czemu doskonale dostosowują się do ręki dziecka. Kredki można stosować na wszystkich rodzajach papieru niesatynowanego, brystolu i kartonie, jak również na powierzchniach drewnianych i porowatych. Nakładają się bardzo równomiernie, są wygodne w rysowaniu.


ZALETY:Pozwalają kreślić łagodne i jednolite linie

Nie brudzą rąk

Są bezwonne

Pozostawiają warstwę produktu na rysowanej powierzchni, co pozwala na zastosowanie techniki sgraffito (nakładanie i zdrapywanie warstw koloru) i tworzenie szerokiej gamy tekstur

Są bardzo wydajne, ponieważ cała kredka jest wkładem. Dziecko jest w bezpośrednim kontakcie z rysunkiem i jednocześnie z wykorzystywanym kolorem

Łatwo się temperują

Przyjemne i wygodne w rysowaniu

Atrakcyjne kolory

Nie kleją się i nie wydzielają wilgoci

Mają gładką powierzchnię, bez rys i pęcherzy

Kryjące

ODBIORCY

Kredki nadają się dla dzieci w każdym wieku. Szczególnie polecane dla małych dzieci ze względu na ich grubość i intensywność pozostawianej linii
CELE DYDAKTYCZNE

Usprawnienie reakcji wzrokowo-manualnych

Nauka odróżniania wykorzystywanych kolorów

Ćwiczenie kreślenia linii

Przygotowanie do nauki pisania

Odkrywanie możliwości kryjących kredek świecowych
ZASTOSOWANIE:

Technika tonowa polega na przechodzeniu z mniejszej do większej intensywności koloru. Kolorowane powierzchnie lub kształty tworzy się kreśląc leżące bardzo blisko siebie lub nakładające się linie. Zalecamy na początku naciskać dosyć lekko i zwiększać liczbę pociągnięć w celu uzyskania większej intensywności.

Technika liniowa. Kształty i odcienie uzyskuje się poprzez kreślenie krzyżujących się linii, które tworzą siatki. Tam, gdzie siatki są ściślejsze, uzyskuje się intensywniejszy odcień koloru.

Sgraffito świecowe (Grattage). Będziemy pracować z motywem wykonanym techniką tonową i jasnymi kolorami lub warstwą linii wykonanych różnymi kolorami kredek pasteli olejnych. Pokryjemy całą powierzchnię rysunku kredką pastelą olejną w ciemnym kolorze. Później ostro zakończoną szpatułką lub łopatką wyskrobiemy wzory, które odsłonią ukryte kolory.

Sgraffito mydlane. Technika ta jest podobna do sgraffito świecowego, z tym że zamiast pokrycia rysunku kredką pastelą olejną, pokryjemy go płynną farbą temperową wymieszaną z mydłem w płynie (w stosunku 3 do 1). Kiedy farba wyschnie, wyskrobiemy rysunek odsłaniając kolory spodniej warstwy.


 

Dodaj swoją opinię

AligaColorinoCrayola - USAInterdrukJovi - HiszpaniaLefranc & BourgeoisMorocolor - WłochyPignaSnazarooStabilo
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zamknij